Ergenlik Sorunları

Yetişkin kişiler biz de zamanında ergenlik dönemini yaşadık, bunun neresinde sorun var ki diyebilirler. Fakat eski zamanlar eskide kaldı. Günümüzün problemleri girift bir şekilde iç içe geçmiş durumda. O halde bu zamanın problemlerine yine bu zamanın çözüm önerileri ile tedavi bulmak zorundayız.

Ergenlik döneminde genç, duygularını çok dolu ve coşkulu yaşar. Duygularında daha istikrarsızıdır, bir bakarsınız basit bir şeye güler, bir bakarsınız hiç ummadığınız bir şeye öfkelenir. Hayal dünyasında kahraman olur, gerçek zamandan uzaklaşır. Merak ettiği şeyleri yaşayarak denemek ister. Yalnız kalıp odaya kapanmak ister, dışarı çıkmak istemez. Sosyalleşme sorunları yaşar. İnsanlardan bir taraftan uzaklaşırken bir taraftan da takdir edilmek ister. Kesinlikle suçlanmak istemez. Her şeye bir bahane bulur. O hep haklıdır. Sıkça duyduğunuz şey “Beni kimse anlamıyor” serzenişidir.

Yemek, içmek, gezmek onu tatmin etmez, aslında ne istediğini de tam bilmez. Pusulasını şaşırmış bir gemi gibi, rüzgarın etkisiyle bir oyana bir bu yana savrulur durur. Ve bu süreçte anne babasıyla, öğretmeniyle, büyükleriyle sürekli cedelleşir, isyankar bir tavır sergiler.

Koru Koçluk “Ergenlik Sorunları”nda farkındalığınızı artırmak ve bununla başa çıkmak için sizinle yol arkadaşlığı yapmaya hazır….

Randevu Alın

Sizinle yapacağımız ilk görüşme gününü belirlemek için lütfen iletişim bilgilerinizi paylaşınız.

Send message