Zaman Yönetimi

Ülkemizde öğrencilerin TEOG ve Üniversite sınavları gibi sürekli bir sınav maratonu içinde yer almaları, onları sosyal hayattan kopardığı gibi farklı becerilerinin gelişmesine de engel oluyor. Çocukalr spor, müzik, dans gibi sosyal aktivitelerden uzak kalıyor, yeterince sosyalleşemiyorlar.

Diğer taraftan ders çalışma isteksizliği, ödevleri yarına bırakıp biriktirme alışkanılığı da zamanı iyi kullanamamadan kaynaklanmaktadır.

Öğrencilerin okuldan yorgun gelmeleri, akşam televizyon ve bilgsayara takılıp kalmaları, anne babanın çocuklarına yeterince zaman ayıramamaları ve çok yoğun olmaları hem aile hem de çocuk için zaman yönetimini zorunlu kılıyor.

Çocukalara kuru bir program hazırlamak zaman yönetimi için yeterli değil. Çocukların ayrıca bu zamanı verimli bir şekilde kullanabilmeleri için motivasyonlarının da sağlanması gerekiyor.

Çocukların duygusuz bir makina gibi belirli saatlerde ders çalışmalarını, soru çözmelerini beklemek velilerin her zaman kolayına gelir. Fakat gerçek durum hiç de öyle değildir. Anne baba olarak siz çocuğun çalıştığını zannedersiniz ama o kendi hayal dünyasında gezinmektedir.

Anne baba olarak çocuğunuzla ilişkilerinizdeki zamanı verimli bir şekilde yönetmek, çocuğunuza gerçek bir zaman yönetimi sunmak istiyorsanız “Koru Koçluk” size yeni çözümler sunmaya hazır…

Randevu Alın

Sizinle yapacağımız ilk görüşme gününü belirlemek için lütfen iletişim bilgilerinizi paylaşınız.

Send message