Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçluğu özgürlüğün farkına varmaktır.

Kararsız mı kaldınız, yolunuzu mu şaşırdınız, çaresiz mi kaldınız ? O halde yaşam koçunuz size yol arkadaşlığı yapsın ve sizi karmaşadan kurtarıp özgürce geleceğe pedal çevirmenize yardımcı olsun….

Yaşam koçluğu ile özgürce hayallerinize kavuşup, geleceğe doğru pedal çevirebilirsiniz…

Yaşam koçluğu kendi içinde aile koçluğu, ilişki koçluğu, eğitim koçluğu, iş hayatı koçluğu, yönetici koçluğu gibi bir çok alt dallara ayrılır.

Aile Koçluğu

Aile kendimizi güvende ve huzurda hissedebileceğimiz, başka hiç bir şeyle değişemeyeceğimiz sıcacık bir yuvadır. Ancak böyle bir hayalin hayat bulabilmesi için modern çağ önümüze bir çok engeller çıkarıyor. Sağlıklı bir aile ortamı oluşturulamadığında ne yazık ki aileler farkına varmadan parçalanma noktasına doğru ilerleyebiliyorlar.

Sağlıklı bir aileye yönelik ilk müdahale kuşkusuz iyi veya kötü niyetli olarak çiftlerin ebeveynlerinde gelir. Çiftlerden birinin ebeveynlerine karşı aşırı bağlılığı bu durumu daha da içinden çıkılmaz hale getirebilmektedir.

Aileye katılan yeni bebek de zamanla yeni bir sorun olarak gündeme gelebilemektedir. Bazen aşırı koruyucu yaklaşımlar çiftlerin kendilerini unutmalarına yol açmakta. Birbirini seven iki çift artık sevgilerini ve mutluluklarını yeni bebeğe odaklanmışlardır. Hayat artık yeni bebeğin etrafında döner durur. Ancak bu sevgi halesi kontrolsüz bir hal alırsa, eşler birbirlerini ihmal etmeye ve birbirlerini anlamamaya başlarlar.

Çocukların büyümesi, okul dersleri, sınavlar, ergenlik sorunları derken aile yeni sorunlarla karşılaşır. Geçim sıkıntısı, kariyer planları, iş yoğunluğu arasında, ailenin bir bireyi olduğunu da unuturlar çiftler zamanla. Aileye fazla zaman ayıramaz olurlar.

Aile koçluğu sorunları geniş bir pencereden ele alarak güçlü sorularla bireylerin kendilerini sorgulamalarını sağlar. Çiftlerin sorunları kendilerinin teşhis etmesine yardımcı olur ve çözümün de yine kendilerinde olduğunu hatırlatır.

İlişki Koçluğu

İnsanlar bir yandan özgür olmayı, kimsenin hayatına müdahale etmemesini isterlerken bir yandan da kendilerine hayat boyu yanında olacakları bir yol arkadaşı isterler. Bu ikilem arasında bir türlü sağlıklı bir ilişki başlatamazlar, başlatsalar da bu ilişkiler duygusallık ve mantık arasında sürekli inişli çıkışlı bir yol izler ve istikrar kazanamaz.

O halde ileriye yönelik bir arkadaşlık kurmadan önce kişi önce ne istediğini bilmeli ve ona göre yoluna devam etmelidir.

Bu arada ağızdan çıkan kontrolsüz sözler, alıngan tavırlar, yanlış anlaşılmalar, eski sevgililer hep bu ilişkilerin sarsılmasına neden olur. İlişki koçluğu önce sizin ne istediğinizi kendinize sormanızı ister. İlişkide sizin kurallarınızın ne olduğunu sorar. Özgürlükten ne anladığınzı, aile bağının ne olması gerektiğini, sınırlarının neler olduğunu sorar. İlişki koçluğu sevgi, saygı, duygusallık ve mantık çerçevesi içinde sağlıklı bir ilişkinin yollarını aralar.

Maecenas nec tellus ultricies

Nullam ullamcorper, metus non rhoncus placerat, urna purus auctor nibh, non finibus sapien turpis ut mauris. Maecenas nec tellus ultricies, sollicitudin nulla vitae, suscipit dui. Donec hendrerit lacus risus, vel placerat augue gravida eget. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Proin rutrum rhoncus arcu, quis facilisis libero rutrum in. Vivamus diam tellus, efficitur id felis quis, consequat venenatis erat. Etiam tincidunt, tellus eu molestie mollis, diam lorem tincidunt turpis, eu varius augue ipsum et urna. Quisque commodo sed est sed iaculis.

Diyet Koçluğu

Diyet yapanların en sık karşılaştıkları sorunların başında motivasyonun düşmesine bağlı olarak diyeti bırakma ve yeniden başlama telaşına kapılmak gelir.

Diyet koçu diyetle ilgili hedef koymanıza yardımcı olur, başladığınız diyette size destek ve motivasyon sağlar. NLP ve EFT yöntemleriyle duygusal açlığınızı kontrol etmenize yardımcı olur.

İş Hayatı Koçluğu

Bazen iş hayatında yaşadıklarımız ve karşılaştıklarımız dayanılmaz bir hal alır, ama o işi de bırakamayız bir türlü. Yaptığımız işin niteliğine göre kimi zaman vatandaşla uğraşmaktan, kimi zaman iş arkadaşlarımızla ilişkilerimizden, kimi zaman da amirlerin davranışlarından dert yanarız.

İş hayatında en birinci şey yapılan işten keyif almaktır. İş yoğunluğu bir tarafa, hafif de olsa yaptığınız işten memnun değilseniz bu olumsuzluklar ister istemez günlük hayatınıza da yansır. Diğer taraftan iş hayatında başarılı olmak, daha verimli olmak, üst basamaklara daha hızlı çıkmak da hedeflerimiz arasındadır.

İş hayatı koçluğu, iş hayatındaki sorunları teşhis etmekte ve bu sorunlara çözüm yolu bulmakta sizlere yardımcı olur. Daha keyifli, daha başarılı olmanın anahtarlarını sunar. Kariyer basamaklarında hedefinizi nasıl koymanız ve hedefe ilerlerken nasıl bir motivasyon içinde olmanız gerektiğine dair size yeni ufuklar açar.

Randevu Alın

Sizinle yapacağımız ilk görüşme gününü belirlemek için lütfen iletişim bilgilerinizi paylaşınız.

GÖNDER