Adımız, Rengimiz ve Hikayemiz ?

Koru Koçluk, Koru kelimesinin anlamı, genellikle altında çok fazla çalı veya başka bitki olmadan birbirine yakın büyüyen bir ağaç grubudur. Korular, insanların geçimlerini sağladıkları yerler olarak kabul edildikleri için eski inanışlarda kutsal alanlar olarak kabul edilmektedir. Bu tür “ekosistem insanları” geçimlerini yakın kaynaklardan alır ve sağladığı ekolojik hizmetler için doğaya değer verir. Eski Türk inanışlarında da koru ağaçların köklerinin toprağın derinliklerinde olması ve bu şekilde hem birbirleri ile hem de doğa ile iletişim kurduğu düşünülürken, aynı zamanda dallarıyla gökyüzüne uzanması sebebiyle de gökyüzü ve tanrıyla iletişim halinde olduğuna inanılır, gövdesinin de insanlık âlemi, yani yeryüzü ile ilişki halinde olduğu düşünülürdü. Ağaçların, bağ kurma ve örgütleme ile derin bir bağlantısı vardır.

Koru Koçluk Rengimiz Hikayemiz

Koru Koçluk, insanlarla ilişki, bağ kurma halidir. Bu bağ ile birlikte, güven ve samimiyet üzerine bir ilişki kurulur. Bu ilişkide en önemli unsur direkt iletişimdir. Koçluk ilişkisi ile kişi kendi iç dünyası ile iletişim kurar ve içindeki güçlü yanlarının farkına varır, öğrenir, bu öğrenmelerini hayatına da yansıtmak için eylemler tasarlar ve uygular. Hayatını şimdiki anda daha farkındalıkla yaşamaya başlar.

Koçluk ilişkisi metaforlarla zenginleşen bir ilişkidir. Bu bağ kurma ve iletişim ağaç metaforu ile anlamsal olarak örtüşme gösterdiği için akademimizin adının ağaçlardan oluşan koru olmasına karar verdik.

Mavi ise güven, sorumluluk, dürüstlük, samimiyet ve en önemlisi saklılıktır. Koçluk ilişkisinde her konuşulan ya da konuşulmayan tüm bilgiler gizlilik içerisinde koç ve danışan arasında kalır. Mavi bu gizlilik ve güveni danışana geçiren bir renk olduğu için seçilmiştir.
Koçluk bizim için bir tutku ve Koru Koçluk olarak gerek marka olarak gerekse yaptığımız işlerle bu tutkuyu müşterilerimize yansıtmak tek hayalimiz. Yola bir hayal ile başlayanların yoldaşı olmak ise sloganımız.

Koru kelimesi hem hatırlanması kolay hem de anlamı açısından zengin bir kelime olması ve evrensel anlamı aynı olan bir kelime olduğu için marka adımız olarak kalmasına karar verdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir