Nümeroloji’de Sayıların Anlamı

Anasayfa < Koru Akademi Koru Spiritüel Akademi > Nümeroloji > Nümeroloji’de Sayıların Anlamı

Nümeroloji, sayıların ve onların yaşamlarımız üzerindeki enerjik etkilerinin incelenmesidir. Sayıları her gün gördüğümüz ve onlarla etkileşimde bulunduğumuz için, onları hafife almak kolaydır. Ancak sayılar, insanlığı kozmik düzeyde etkileyen enerjik titreşimler taşıyan sembollerdir. Her sayının titreşimleri benzersizdir ve bu nedenle her biri bizi farklı bir şekilde etkiler.

Nümeroloji, hayatınızda yön ve anlam bulmak için kullanılabilir. Gelecekte sizi ne tür bir enerjinin etkileyeceğini görmek için tahmin yapmak için de kullanılabilir. Doğum gününüz tamamen sayılardan oluşur. Adınızdaki harfler bile belirli sayılara karşılık gelir. 

Nümeroloji’de Tek Haneli Sayılar

Nümerolojinin temeli 1-9 arasındaki tek rakamlardır, çünkü bunlar diğer tüm sayıların temelidir. Herhangi bir sayı, oluşturduğu ayrı ayrı sayıları toplayarak tek bir haneye indirgenebilir. Örneğin, 17 sayısı 8’e düşer, çünkü 1 + 7 = 8’dir. 231 sayısı 6’ya düşer, çünkü 2 + 3 + 1 = 6’dır. diğer herhangi bir sayının daha büyük anlamı. Bu rakamların anlamlarını kısaca şöyle gösterebiliriz.

Bir: Bağımsız, hedef odaklı, yenilikçi

İki: Sezgisel, birleştirici, etkili

Üç: İletişimsel, sanatsal, çekici

Dört: Pratik, sadık, hizmet odaklı

Beş : Meraklı, uyumlu, sosyal

Altı: Destekleyici, koruyucu, romantik

Yedi: Spiritüel, meraklı, analitik

Sekiz: Hırslı, karmik, dayanıklı

Dokuz: Uyandırıcı, hoşgörülü, destekleyici

Nümeroloji’de Çift Haneli Sayılar

Tek basamaklı sayılar dikkatin çoğunu çekse de, o kadar etkili olan birkaç çift basamaklı sayı vardır ki bunlar genellikle orijinal iki basamaklı formlarında bırakılır. Bunlara “Usta Sayılar” denir ve sadece üç tane vardır: 11, 22 ve 33. Bunlar, özellikle bir kişinin yaşam yolu ve genel amacı üzerinde muazzam bir etkiye sahip olabilecek ruhsal sayılardır.

11: Aydınlanmış, anlayışlı, karizmatik

22: Disiplinli, yetenekli, başarılı

33: Besleyici, fedakar, bilge

Nümerolojide “Karmik Borç Numaraları” hakkında da bir şeyler duyabilirsiniz. Bunlar çift basamaklı 13, 14, 16 ve 19’dur ve Nümeroloji çizelgenizde bunlara sahip olmak, ruhunuzun bu yaşamda öğrenmesi gereken dersleri gösterebilir.

Nümeroloji Çizelgesi Nedir?

Nümeroloji tablonuz neredeyse tamamen doğum tarihinize ve tam doğum adınıza dayalıdır, bu nedenle sayılarınız size ve yalnızca size özeldir. Bir Nümeroloji okuması yoluyla, bir nümerolog haritanızdaki yerleşimleri hesaplar ve bunların enerjik etkilerini ortaya çıkarır. Yaşam Yolu numaranızı duymuş olabilirsiniz, ancak haritanızda sizin hakkınızda daha fazlasını ortaya çıkarabilecek başka birçok numara var! Bazı Nümeroloji sayıları, güçlü ve zayıf yönlerinizi gösterebilirken, diğerleri kişilik özelliklerinizi veya hayatınıza giren fırsatları etkiler. 

Yaşam Yolu numarası: Yaşam Yolunuz, haritanızdaki en önemli Nümeroloji numarasıdır. Bulunduğunuz yolu ve hayatınızı olmak için çabalayarak geçirdiğiniz kişiyi ortaya çıkarır. Yaşam Yolu numarası, doğum gününüz, ayınız ve yılınızdan elde edilir.

Doğum günü numarası: Bu sayı size doğuştan sahip olduğunuz ve artık dünyaya sunabileceğiniz özel becerileri anlatır.

İfade numarası: İfade numaranız, yaşam yolunuzda yürüme şeklinizi etkileyen kişisel güçlü yönlerinizi ve zorluklarınızı ortaya çıkarır.

Kişilik numarası: Bu, kitabınızın kapağı gibidir, dünyaya gösterdiğiniz tarafınızı temsil eder.

Ruh Dürtüsü sayısı: Ruh Dürtüsünüz, en içten arzularınıza ve sizi en derin düzeyde tatmin hissettirecek şeylere işaret eder.

Kişisel Yıl, Ay ve Gün döngüleri: Bu sayılar her zaman değişir ve belirli bir zaman diliminde neler bekleyebileceğinizi gösterir.