EkipKoru Koçluk

Şebnem Öztürk

1999 yılında, hayallerimin mesleği, beyaz önlüklü bir kimyager olarak ilaç sektörü içerisinde “Kalite Kontrol Laboratuvarı” nda başladığım yolumu 2019 yılı başında dönüştürmeye karar verdiğimde ne yapacağımı tam olarak biliyordum. Bu farkındalık sayesinde tanıştığım koçluk hayatımda büyük bir dönüşüm yaşamama sebep oldu.

İlk önce amacımı ve bu amaca ulaşabilmem için gereken her bir basamağı planlayarak yola çıktığımda isteğim, heyecanım ve tutkum vardı. İstek beni yönlendirdi ve merakımı güçlendirdi, heyecan her daim beni ayakta tutup yolda kalmamı sağladı, tutkum ise karşılaştığım tüm zorluklara bir alternatif bularak odaklanmam konusunda destek oldu.

Altınbaş Üniversitesi İşletme Anabilim dalı EMCC (European Mentoring & Coaching Council) akredite “Yönetici Koçluğu ve Mentorluk” yüksek lisans eğitimini tamamladım. ICF (International Coaching Federation) akredite “Bütünsel Koçluk Eğitimi” aldığım sırada kurumsal tarafta yer almak ve kendimi konumlandırmak istediğim için örgüt kültürü, kurumsal koçluk, iletişim, çatışma yönetimi ve liderlik üzerine “Şiddetsiz İletişim”, “Bireysel ve Örgütsel Transaksiyonel Analiz”, “Arabuluculuk ve Çatışma Yönetimi” eğitimlerini bitirdim.

Hayata doğru adımlarımı sıklaştırdım. İnsanın yaşam amacını bulmasının yine öncelikle kendisine soru sorması ile mümkün olduğunu fark edenlerdenim. Şimdi artık öğrendiklerimi paylaşma zamanı.

Koru Koçluk olarak yola çıkmak isteyen tüm birey ve kurumlarla yine kişi ve kurumlara özel eğitim programları ve koçluk hizmetleri ile yönder ve yoldaş olmaktan mutluyuz.

Unutmamak gerekir ki “Hayat bir yarış değildir. Önemli olan bugün ne kadar iyi olduğunuz değil gelecekte ne kadar daha iyi olabileceğinizdir.”

Saygılarımla…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Merhaba,
Nasıl Yardımcı olabiliriz?