MYK Mentorlük Atölyesi

Anasayfa Koru Akademi > Koru Koçluk Akademisi > Mentor Koçluk > MYK Mentorlük Atölyesi

Avrupa ve Amerika’da uzun yıllardır resmi bir meslek olarak kabul gören koçluk, 29.06.2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Koçluk Mesleği Standartları ile bir meslek olarak kabul edildi.

Koçluk mesleğinin standartları Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından görevlendirilen Koçluk Platformu Derneği (KPD) ve Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF) tarafından sektördeki ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınarak hazırlandı.

MYK sertifika sınavı teorik ve performans sınavından oluşmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre Koruma, İş Organizasyonu, Kalite ve Mesleki Gelişim Yeterlilik Birimi T1: Çoktan Seçmeli Teorik Sınav
Koçluk Sürecini Yapılandırma ve Yürütme Yeterlilik Birimi T1: Çoktan Seçmeli Teorik Sınav
Koçluk Sürecini Yapılandırma ve Yürütme Yeterlilik Birimi T2: Açık Uçlu Teorik Sınav
Koçluk Sürecini Yapılandırma ve Yürütme Yeterlilik BirimiP1: Koçluk Süreci Müşteri Görüşmesi Performans Sınavı 
Koçluk Sürecini Yapılandırma ve Yürütme Yeterlilik BirimiP2: Geri Bildirim Uygulaması Performans Sınavı
MYK Koçluk Sertifika Sınavı

MYK Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından verilen MYK koçluk sertifikasını almak için sınava hazırlanmak, performans sınavlarında kolaylıkla yol alabilmek için mentor destekli sınava hazırlık atölyelerimize siz de katılabilirsiniz.

Toplam 10 saatten oluşan atölyemiz 5 gün sürmektedir. Ayrıntılı bilgi için 0536 256 1014 WhatsApp hattıımıza mesaj yazabilir ya da iletisim@korukocluk.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.