ThetaHealing Eğitimleri Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa Koru Akademi > Koru Spiritüel Akademi > ThetaHealing Makaleleri >ThetaHealing Eğitimleri Sıkça Sorulan Sorular

1. ThetaHealer ne demektir?

Vianna Stibal veya eğitmenlerinden ThetaHealing eğitimleri alan, ThetaHealing Tekniğini kullanarak bilinçaltı çalışmaları yapan kişiye ThetaHealer veya ThetaHealing Uygulayıcısı denir.

2. ThetaHealing Eğitimi neden alınır?

ThetaHealing Eğitimi, ThetaHealing Uygulayıcısı (ThetaHealer) veya ThetaHealing Eğitmeni olmak için alınır.

3. ThetaHealing Uygulayıcısı olmak için en az ne kadar eğitim almak gerekir?

ThetaHealing Uygulayıcısı olabilmek için ThetaHealing Basic DNA eğitimini almanız yeterlidir. Hangi alanda uzmanlaşmak istiyorsanız ilgi alanınıza göre diğer eğitimleri de alabilirsiniz.

4. ThetaHealing Eğitmeni olmak için en az ne kadar eğitim almak gerekir?

ThetaHealing Eğitmeni olmak için önce Sertifikalı ThetaHealing Eğitmenlerinden eğitim almanız, ardından aynı eğitimleri bizzat Vianna Stibal’dan da almanız gerekmektedir gerekmektedir. Almanız gereken bu eğitimler şunlardır:

(1) ThetaHealing Temel (Basic) DNA,

(2) ThetaHealing İleri (Advanced) DNA ve

(3) ThetaHealing Derin Kazma (Deep Deeper) eğitimleridir.

(4) ThetaHealing Sen ve Yaratıcı.

5. ThetaHealing Eğitimleri online alınabilir mi?

ThetaHealing Eğitimleri yüz yüze veya Zoom üzerinden online yapılabilmektedir.

6. ThetaHealing Eğitimleri kaç gün sürmektedir?

ThetaHealing Eğitimleri ardışık olarak 2 veya 3 gün sürmektedir. Eğitimlerin süresini kısaltılamaz, bölünemez veya hafta sonlarına yayılamaz.

7. Sertifikalı bir ThetaHealing Eğitmeninden hangi eğitimleri alabilirim?

Sertifikalı bir ThetaHealing Eğitmeni, sertifikasına sahip olduğu tüm eğitimleri öğretebilir. Bazı eğitmenler sadece ilk dört seminerini öğretmeye yetkiliyken, bazıları diğer seminerleri de öğretmeye yetkilidir. Bir eğitmenden bir semineri alıp bir diğer semineri başka bir eğitmenden alabilirsiniz. Sertifikalı bir eğitmenden aldığınız sürece, uygulayıcılık sertifikalarınız geçerli olacaktır. 

8. Eğitimden önce ThetaHealing kitaplarını okumak gerekir mi?

Eğitimden önce ThetaHealing kitaplarının okunması zorunlu değildir. Bizim önerimiz ThetaHealing Basic DNA Eğitiminden sonra  “Sıradışı Bir Enerji Yaklaşımına Giriş” kitabının, ThetaHealing Advanced DNA Eğitiminden sonra ise “İleri Seviye ThetaHealing” kitabının okunması yönündedir.

9. Sadece ThetaHealing kitapları okunarak bu teknik uygulanabilir mi?

Sadece kitapları okuyarak ThetaHealing Uygulayıcısı olmak çok zordur. Kitaplardan teorik anlamda ThetaHealing Tekniğinin bakış açısı anlaşılabilir ancak iyi bir uygulayıcı olabilmek için eğitmen desteğine ihtiyaç vardır.

10. ThetaHealing Eğitimine katılmak için herhangi bir önkoşul var mı?

Aslında eğitimlere katılmak için herhangi bir ön koşul yok. Fakat ThetaHealing Tekniğinin gerçek anlamda sonucunu görmek isteyen kişinin her şeyden önce Her Şeyin Yaratıcısı olan bir Tanrı’ya inanması gerekmektedir. ThetaHealing felsefesine göre şifayı veren ancak ve ancak Her Şeyin Yaratıcısı Olan Allah’tır.

11.ThetaHealing Uygulayıcısı olmak için herkes Theta frekansına geçebilir mi?

Evet, bu eğitimi alan herkes beynini Theta dalgasına rahatlıkla geçirebilir. Theta hali zaten derin uykuya geçmeden önceki uyku ile uyanıklık arasındaki halimizdir. Bu frekansta olduğumuzda, zihin sessizleşir ve beden derin bir gevşeme halinde olur.

12. İyi bir ThetaHealing Uygulayıcısı olmak için üçüncü gözün açık olması gibi bazı özel yeteneklerimizin olması gerekir mi?

İyi bir ThetaHealing Uygulayıcısı olmak için öncelikle kişinin çok güçlü bir Tanrı inancının ve O’na sonsuz bir teslimiyetinin olması gerekir. Bunun dışında bazı kişilerin üçüncü gözleri daha açık olabiliyor. Bazılarına bu bir kalp hissi olarak gelir, bazılarına ise görüntü veya semboller şeklinde gelir. Aslında her meslekte olduğu gibi bilinçaltı üzerinde ne kadar yoğunlaşır, çalışır ve bol bol uygulama yaparsanız yetenekleriniz de o oranda ortaya çıkar.

13. ThetaHealing Tekniğini kendi kendime uygulayabilir miyim?

Evet, ThetaHealing Basic DNA Eğitimini alan herkes kendi kendine ThetaHealing Tekniğini uygulayabilir.

14. ThetaHealing Eğitimini alan herkes kolaylıkla ThetaHealing Uygulayıcısı olarak bu mesleği yapabilir mi?

Bu tamamen kişinin ThetaHealing konularına yoğunlaşmasına bağlı bir durum. Kimi insanlar aldığı eğitimleri kendi yaşamlarında, kişisel gelişimlerinde uygular, kimileri de başkaları üzerinde uygulayıcı olur.  Kimileri de kendisini daha da geliştirerek ThetaHealing eğitmeni olur.

15. Eğitim sonunda nasıl bir belge veriliyor?

ThetaHealing Eğitimlerini tamamlayan katılımcılar, uluslararası geçerliliği olan sertifika almaya hak kazanırlar.

16. Eğitim ücretleri nasıl belirleniyor?

ThetaHealing eğitim ücretleri tüm dünya genelinde bizzat Vianna Stibal tarafından belirlenmektedir. Belirlenen fiyatın altında eğitim düzenlemesi kesin olarak yasaktır.

17. ThetaHealing Eğitimler neden ücretli ve pahalı?

ThetaHealing insanları spiritüel yönden rahatlatan, fiziksel, ruhsal ve duygusal anlamda son derece faydalı olan bir yöntemdir. Bu bir danışmanlık mesleği olduğu için meslekte uzmanlaşmış olmak son derece önemlidir ve her uzmanlığın da bir bedeli bulunmaktadır. Alma verme dengesi açısından da edindiğimiz bir şeyin mutlaka bedelini ödememiz gerekmektedir. Eğer ThetaHealing Eğitimleri ücretsiz olsaydı hiçbir değeri kalmaz ve faydası da bulunmazdı. İnsanlar bedelini ödediği şeye psikoloji anlamda da daha fazla değer verirler ve ondan fayda sağlarlar.

18. Eğitimlerden sonra da öğrencilerinize yardımcı oluyor musunuz?

ThetaHealing Eğitimi alan tüm arkadaşlarla Instagram sayfamız olan Sevginin Şifası ThetaHealing üzerinden bağlantımızı devam ettiriyoruz. Zaman zaman ücretli ücretsiz uygulama atölyeleri yaparak birlikte oluyor, karşılıklı tecrübelerimizi paylaşıyoruz.