TheteHealing Seansları Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa Koru Akademi > Koru Spiritüel Akademi > ThetaHealing Makaleleri > TheteHealing Seansları Sıkça Sorulan Sorular

1.     ThetaHealing nedir?

1994 yılında Vianna Stibal tarafından ortaya çıkarılan ThetaHealing, insanların hayatını olumsuz yönde etkileyen bilinçaltı kayıtlarının değiştirilmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir şifalandırma yöntemidir.

2. ThetaHealer ve ThetaHealing Uygulayıcısı nedir?

Vianna Stibal’ın geliştirdiği ThetaHealing tekniğini kullanarak bilinçaltı temizliği yoluyla şifalandırma çalışması yapan kişilere ThetaHealer veya ThetaHealing Uygulayıcısı denir.

3. Kimler ThetaHealing Uygulayıcısı olabilir?

Vianna Stibal’dan veya sertifikalı eğitmenlerinden ThetaHealing Eğitimleri almış olan herkes ThetaHealer yani ThetaHealing uygulayıcısı olabilir.

4. ThetaHealing Tekniğinin faydası nedir?

ThetaHealing zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz için sınırlayıcı olan bilinçaltı inançlarımızı temizlemenize ve hayatı olumlu düşüncelerle yaşamanıza, yaptığımız her şeyde erdemler geliştirmenize yarar.

5. Bir seans ne kadar sürüyor?

ThetaHealing seansları ortalama bir saat sürmektedir. Danışanın özel durumuna göre 45 ila 1,5  saat arasında değişmektedir.

6. Yaşadıklarımı bütün detaylarıyla anlatmalı mıyım?

ThetaHealing seanslarında odaklanılan şey sizin yaşadıklarınızdan ziyade yaşadığınızı şeylerin sizin üzerinizde bıraktığı duygulardır. Bu nedenle yaşadığınız her şeyi anlatmak zorunda değilsiniz. Önemli olan yaşadığınızı şeylerin bilinçaltınızda bıraktığı izleri ve kayıtları bulabilmek ve bunları değiştirebilmektir.

7. ThetaHealing seansı nasıl yapılır?

ThetaHealing Uygulayıcısı beynini theta frekansına geçirerek danışanın bilinçaltındaki olumsuz kayıtlarını tespit etmeye çalışır. Kişilerin üzerinde bulunan, onlara hizmet etmeyen enerji parçacıkları “Alan Temizliği” ile temizlenir, çakralar açılır, hormon dengesi yapılır, kırılmış ruh onarılır, DNA aktivasyonu ile seans tamamlanır.

8. ThetaHealing seansında hipnoz mu uygulanıyor?

Theta hali bir hipnoz veya uyku hali değildir. 4-8 Hertz arasındaki Theta dalgasında beyin derin uykudan önceki yarı uykulu halde bulunur. Hipnoz ise telkin edici sözler, sesler veya şeyler kullanılarak oluşturulan özel bir bilinç ve trans hâlidir. Bu trans halinde, kişi çevreden gelen ses, ışık, koku gibi tüm uyaranlara kendini kapatır, sadece hipnoz yapan kişinin telkinlerini dinler. Theta halinde ise beyin hipnoz halinde değildir. Theta haline geçmek için herhangi bir şekilde hipnoz edici sözler ve sesler kullanılmaz, telkinde bulunulmaz.

9. ThetaHealing nelere faydalıdır?

ThetaHealing seansları fiziksel, ruhsal, duygusal birçok rahatsızlığa şifa olabilmektedir. Özellikle üzerinde çalıştığımız konular ise şunlardır.

(1) LGS, TYT ve AYT gibi sınava hazırlanan çocuklar ve gençlere yönelik sınav kaygısı, ankisiyete, odaklanma sorunu, dikkat dağınıklığı, çeşitli takıntılar, motivasyon, hedef belirleyememe, yetersizlik duygusu, duygusal problemler vb konular,

(2) Ebeveynlere yönelik olarak aile içi iletişim, ergenlerle iletişim, bağımlılık, takıntı vb konular üzerinde.

(3) Hayatın her alanında karşımıza çıkabilecek finansal problemler, kariyer, ilişkiler, stres, hayattan zevk alamamak, suçluluk duygusu, travmalar, bağımlılıklar, alerjiler, korkular,  kıskançlık, kaygı, yetersizlik duygusu, duygusal problemler gibi çeşitli konular.

10. ThetaHealing uygulaması modern tıbbın alternatifi olarak kullanılabilir mi?

Hayır, ThetaHealing modern tıbbın bir alternatifi değildir. Fiziksel ve ruhsal anlamda devam eden bir tedaviniz var ise kesinlikle doktorunuzun öngördüğü tedaviye devam etmeniz gerekir. ThetaHealing fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkları destekleyici bir yöntemdir.

11. ThetaHealing Uygulayıcısını nasıl seçmeliyim?

Birlikte çalışmanızın rahat olduğu birini bulmanız önemlidir. İlk seansınız için randevu oluşturmadan önce, uygulayıcılara sormak istediğiniz soruları sorun. En rahat hissettiğiniz uygulayıcıyı seçin. Pek çok uygulayıcı, sorularınıza cevap vermekten mutlu olur ve birçoğu sizi gerektiğinde ihtiyaçlarınıza göre başka uygulayıcılara yönlendirebilir. Her uygulayıcının uzmanlık alanı farklı olabilir.

12. Bir ThetaHealing seansında neler olmasını beklemeliyim?

Her uygulayıcının kendine özel bir uygulama süreci vardır. Uygulama genelde, uygulayıcının alanınıza ve enerjinize bağlanmak için sizden izni istemesiyle başlar. Sonrasında hangi konu üzerine çalışmak istediğiniz sorulacaktır.

ThetaHealing tekniğinin kullanılabildiği fiziksel ya da duygusal sorunların çeşitliliği oldukça geniştir. Standart bir seans sezgisel bir tarama, inanç çalışması ve şifalandırmayı kapsar. Uygulayıcı size çoğunlukla kas testini nasıl kullanabileceğinizi öğretir, bu sayede hangi inançları değiştirmeyi arzuladığınızı bulabilirsiniz. İzniniz olmadan hiçbir şey değiştirilmez. Ve uygulayıcı, her inanç değişiminde ve şifa çalışmasında sözlü onayınızı almak zorundadır.

13. ThetaHealing seansına hazırlanmak için ne yapmalıyım?

Bol su için. Vücudunuzun ihtiyacı olan suya sahip olması önemlidir. Bu size kas testinizin net, güçlü ve kesin olmasıyla ilgili yardım edecektir.

Birçok seansta kas testi uygulaması yapılır. Seansta, pozitif değişimi arzulamanız ve bu değişim için hazır bir hale gelmeniz önemlidir. Seans boyunca hangi sorun üzerinde çalışmak istediğiniz konusunda net olmanız seansın faydasını ve şifalandırmanın daha hızlı gerçekleşmesini sağlayacaktır. 

14. Seans için ofise gelmem gerekiyor mu?

ThetaHealing seansının yüz yüze yapılması zorunlu değildir. WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden de seans yapılabilir.  ThetHealing Uygulayıcısı danışanından binlerce kilometre uzakta olsa bile danışan izin verdiği sürece danışanın bilinçaltı ile iletişim kurulabilir, bilinçaltında alan temizliği yapılabilir.

15. Kaç seans almam gerekiyor?

ThetaHealing tekniğiyle kısa zamanda çok fazla iş başarılabilir. Seansların sayısı, kişiden kişiye ve neyi başarmak istediklerine göre değişecektir. Çoğu zaman, danışanlar sadece bir seansta bile değişimi hissedebilirler. Bazense sorunun etrafındaki inanç sistemleri daha karmaşıktır ve ihtiyaç duyulan değişim için birkaç seans boyunca daha derin bir inanç çalışmasının yapılması gerekebilir. Kaç seansa ihtiyaç duyacağınızı belirlemek, sorununuza bağlı kaç negatif inanç sisteminin var olduğuna ve bu programları ne kadar sürede değiştirebileceğinize  bağlıdır.

16. Seansların ücreti ne kadar?

Bu konuda Vianna Stibal tarafından belirlenmiş bir standart yoktur. Her uygulayıcı kendi seans ücretini kendisi belirlemektedir.

17. Çocuklar üzerinde seans yapılabilir mi?

Çocuklarla ilgili sorunlarda doğrudan çocuk ile seans yapılmamakta çocuğun ebeveyni üzerinden seans yapılmaktadır.

18. ThetaHealing seansı ne kadar sürede etkisini gösterir?

ThetaHealing seansında bazı sorunlar AN’da etkisini gösterir. Özellikle bilinçaltına yerleşmiş duygulardan kaynaklanan rahatsızlıklar AN’da etkisni gösterebilmektedir. Kişinin üzerinde etkisini görmek için iki uyku döngüsünün geçmesi gerekmektedir. Ancak bilinçaltımızdaki sorunlar ne kadar çok ve karmaşık ise bunları bulup çözümlemek daha uzun çalışmalara bağlı olarak etkisini uzun bir zaman içinde gösterebilmektedir.

19. ThetaHealing İslam inancına ne kadar uygundur?

ThetaHealing tekniği belirli bir dine özgü olmayan her dinde temelini bulan Yüce Yaratıcı’ya yaklaşmak ve şifalanmak amacıyla yapılan bir meditasyon tekniği ve spiritüel bir felsefedir.  

İslam inancı ve akaidi ile ilgili yönlerine ilişkin daha ayrıntılı bilgi edinmek için bu linki tıklayabilirsiniz.

20. ThetaHealing uygulamasının cinlerle, perilerle bir ilgisi var mıdır?

Kesinlikle hayır, ThetaHealing uygulamasında şifa doğrudan doğruya Allah’tan istenir. Allah’tan başka hiçbir kimseden veya şeyden yardım istenmez. Hiçbir şey aracı kılınmaz.