AC – Association For Coaching

Anasayfa Koru Akademi > Koru Koçluk Akademisi > Uluslararası Koçluk Kuruluşları > AC – Association For Coaching

AC – Association for Coaching hakkında merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz.

  • AC Nasıl Bir Kuruluştur?
  • AC’ye Üyelik Şartları Nelerdir?
  • AC Akreditasyon Şartları Nelerdir?
  • AC Koçluk Yetkinlik Çerçevesi
  • Koçlar ve Mentorlar için Küresel Etik Kuralları

Association for Coaching (AC) İngiltere merkezli dünya çapında koçluk farkındalığını ve standartlarını yükseltmeye ve en iyi uygulamaları desteklemeye adanmış; bağımsız ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur.

AC’nin amacı, koçlukta mükemmelliğe ilham vermek ve koçluğu en yükseğe taşımak, koçluk mesleğini geliştirmek; bireylerde, kurumlarda ve toplumda sürdürülebilir bir fark yaratmaktır. Association for Coaching, kendini Avrupa’da ve ötesinde koçluk standartlarını ve farkındalığını yükseltmeye adamış koçluk profesyonelleri tarafından yönetilmektedir.

2002 yılında İngiltere’de kurulmuş olan AC’nin profesyonel etik kuralları, koçluk okulları ve modülleri üzerine akreditasyon prosedürü, koçluk sektör araştırmaları, çeşitli etkinlikleri ve forumları bulunmaktadır.

AC, profesyonel koçlar, koçluk eğitimi ve hizmeti sağlayıcıları, şirket içi koçlar ve koçluk kültürü oluşturan kuruluşlardan oluşan, 80’den fazla ülkeden üyeleri olan kapsayıcı bir kuruluştur. AC çeşitli seviyelerdeki üyelerin çeşitli imkanlar ve fırsatla sunmaktadır.

Association for Coaching, koçlukta en yüksek standartları sürdürmeye devam etmek için Koçların ve Koçluk Eğitim programlarının akreditasyonunu yapmaktadır. AC Koçluk Eğitimi Akreditasyonu bir koçluk eğitimi kursunun AC Koçluk Yetkinlik Çerçevesi kapsamında eğitim verdiğini, uygulama yaptığını, koçluk eğitimi için AC standartlarını karşıladığını, Koçlar ve Mentorlar için Küresel Etik Kuralları dahilinde çalışıldığını gösterir.