ThetaHealing’e Başlamak

Admin tarafından tarihinde yayınlandı

Elif Eker Zeyfeoğlu

ThetaHealer, Thetahaler Eğitmeni

ThetaHealing’e başladığım daha ilk Basic DNA seminerimle beraber kendimi daha huzurlu, güvende ve Yaradan’ın sevgisi ile sarmalanmış hissettim.

Sanki ilk defa kendimi bu kadar bütün hissettim; yıllardır hep bir şeyler eksik gibiydi. Amaçsız alışverişlerim, evde oturamamalarım, okuduğum kitapların, izlediğim filmlerin tatmin etmemesi… Sanki bir şey arıyor ama bulamıyor, alıyor ama kapatamıyor gibiydim.

Seminere gittiğim ilk gün ve ilk dakikalarda, 30 yaşımdan sonra ilk defa kalbimin gerçek sesini duymuş ve “korkularımla yüzleşmek” demiştim. Halı altları ve sandıklar cesaret istemişti. Aslında onlar olduğu gibiydi ve sadece gerçekti. Hepsi benim seçimim & programım ve ortaya çıkarttıkları benim seçimlerimin & programlarımın sonucuydu. Yüzleşilecek olan biri / bir şey varsa sadece kendimdim. Benim aradığım, eksikliğini hissettiğim, bir bakıp çıkıp bulamadığım bendim. İçine bakmak aynaya bakmaktan farklıymış, öğrendim.

Düzelmeler kendiliğinden geldi. Tırnak yeme, uçak korkusu, tiroid problemleri, ani tepki ve uygu değişimlerinin stabil hale gelmesi, alışverişlerin azalması, evimdeki huzur, ailemle kaliteli vakit, hobilerimle tatmin… Ne kadar da çok fobilerini yenen, özgüveni artan ve kendine yeten insanı tanımlamıyor mu?

Öğrendiklerimiz (belki de yanlış öğrendiklerimiz) hayatı yaşama şeklimizi, davranışlarımızı, ilişkilerimizdeki yaklaşımlarımızı ve nefes aldığımız her anımızı nasıl değiştiriyor? Kendi hayatımıza ek olarak yakınlarımıza yansımaları ne? Ayrıca biz de bir gün “ata” olacaksak gelecek nesillere hangi bilgileri bırakıyoruz? Bu farkındalık bile çok değerli.

Theta Healing’e adım attığımda keşke çok daha önceden öğrenseydim demiştim. Zamanla tesadüf diye bir şey olmadığını ve her şeyin doğru bir zamanı olduğunu daha iyi kavradım. Farkındalığın ne gibi bir zararı olabilir diye başladığım bu yolda, katkısının bu kadar büyük olabileceğini tahayyül edememiştim.

Sakinliğin, sükûnetin, tekâmülün, içe dönüşün, kabullenmenin, gerçek ile barışmanın, korkularla yüzleşip üstesinde gelmenin, kızgınlık ve kırgınlıklardan arınıp affetmenin, sevginin – ki en çok saf sevginin -, şükranın ve minnettin zamanı bu zaman. Her gece “olduğum ve olabileceğim her şey için teşekkür ederim” diyerek huzur ile uyuyorum.

Bu tekniği ortaya koyan Vianna ve bana öğreten Yeliz’ime minnet ve şükran duyuyorum.

Hayatı mücadeleden çıkarıp oyun alanına çevirdiğiniz için… İnsanın insana yapabileceği en güzel şey; hayatı birbirine daha güzel yaşanabilir kılmak değil mi zaten?

Elif Eker Zeyfeoğlu

ThetaHealer, Thetahaler Eğitmeni

Koru Coaching Magazine, 2023 Ocak sayısında yayınlanmıştır.0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir