Nümeroloji Nedir?

Admin tarafından tarihinde yayınlandı

Dilek Boyraz

Profesyonel Koç – ACC, Nümerolog

“Hayat yollarında kendimizle tekrar tekrar, bin bir kılık içinde karşılaşırız.”

– Carl Jung

Kendimizle karşılaşmak için birçok yol bulunmaktadır ve bunlardan biri de nümeroloji ilmidir. Nümeroloji, sayıların dilidir ve her bir sayının enerjisi bulunmaktadır. Her bir harfin de sayısal bir değeri bulunmaktadır. İsim, soy isim ve doğum tarihimiz bize aslında özümüzü göstermektedir ve numeroloji bu özü görebilmemizi sağlayan muazzam bir ilimdir.

Dünya sayıların üzerine inşa edilmiştir diyen Pisagor, “Pisagor Sayı Sistemi”ni geliştirmiştir. Evet, her insan bir dünyadır ve birey, isim ve doğum tarihinden getirdiği sayıların anlamını öğrenerek kendi dünyasını keşfedebilir. Bu sisteme göre her harf 1’den 9’a kadar olan bir titreşim taşır. Tüm sayılar kendi içinde toplanarak 1 ila 9 arası tek basamaklı rakamlara indirgenir. Örneğin 12 rakamı 1+2=3 şeklinde hesaplanır. 11, 22 ve 33 üstat rakamları bu hesaplamanın dışında tutulmaktadır. Pisagor sayı sistemine göre 1’den 9’a kadar her bir rakamın olumlu ve gölge yanları bulunmaktadır ve isim, soy isimle rakamların bu özelliklerini taşırız. Rakamın olumlu veya gölge yanına meyledip meyletmeyeceği kişiye bağlıdır. Burada iyi ya da kötü diye bir şey yoktur. Eğer kişi rakamın gölge yanına meylediyorsa “Bunun bana öğretisi nedir? Neyi görmeliyim?” diye sorması her zaman faydalı olacaktır. Seçimler, her şeyi değiştirir…

Sayılar bizi kozmik düzeyde etkileyen enerjik titreşimler taşırlar ve bir sembol dili olarak yaşamamıza girerler. Her bir sayının titreşimi eşsizdir ve her biri farklı şekilde bizi etkiler. Tam da ihtiyacımız olduğu zaman ve yerde… Nümeroloji, hayatınıza yön vermek ve bu dünyadaki yaşam amacınızı bulmak için kullanılabilir. İsminizde ve doğum tarihinizde bulunan sayılar; genel kişiliğiniz, potansiyelleriniz, kalbinizin neyi arzuladığı, mesleki yatkınlıklarınız, ruh dersleriniz ve hayat amacınız ile ilgili çok güçlü veriler sunmaktadır. Hayatta değiştirilemeyecek şeylerden biri, doğum tarihinizdir. Doğum tarihinizde hayat amacınız, 9 yıllık yaşam döngülerinizde hangi rakamın titreşiminde olduğu bilgisi yer almaktadır. Yaşam döngüleriniz her 9 yılda bir yeni bir rakamın titreşimine girer ve bu rakamların olumlu ve gölge yanlarını bilmek önemli kararlar alırken size yol gösterebilir.

Her bireyin isim, soy isim ve doğum tarihinden oluşan bir nümeroloji omurgası vardır. Omurganız bir bütün olarak ele alındığında ve rakamların yerleşimleri hesaplandığında sizin hakkınızda çok fazla bilgiye ulaşılmaktadır. Bazı yerleşimler, güçlü ve zayıf yönlerinizi, bazıları kişilik özelliklerinizi, bazıları dünyayı nasıl algıladığınızı, bazıları yaşamınızda ne tür fırsatlara açık olduğunuzu göstermektedir.

Bu tablo aracılığıyla bir bireyin kalp arzusu, yaşam yolu, ifade numarası, kişilik numarası, hayat amacı, karmik ders numarası, pin kodu, evrene açılış numarası hesaplanmaktadır. Bu bilgiler ışığında kişi, yaşamında döngü hâlini alan olayları, neden bir mesleğe ilgi duyduğunu, neden bazı spor dallarına çekilirken bazı alanlardan kaçındığını öğrenebilir. Neden hep aynı şeyler başıma geliyor, neden hep bu tür insanlarla karşılaşıyorum diyorsanız belki de bazı dersleri tamamlayarak titreşiminizi bir üst seviyeye taşımak için rakamlarınız sizi uyarmaktadır. Çevrenizde her gün gördüğünüz sayıları alışkanlık nedeniyle fark edemeyebilir, verdikleri mesajları göremeyebilirsiniz ancak evren bizim iyiliğimiz için çalıştığından ihtiyacımız olan sayıları bazen o kadar çok karşımıza çıkarır ki… Daire numaramızla, araba plakamızla, telefon numaramızla… Peki, beni gör diye etrafınızda yer alan rakamları fark ediyor musunuz? Karşınıza çıkan rakamların hangi anlamları taşıdığına kısaca değinmeye ne dersiniz?

0 – Sıfır

Sıfır rakamı, evrensel enerjinin sayısıdır ve yanına geldiği rakamın değerini en az on kat artırır.

1 – Bir

Bir rakamı; liderliği, risk almayı, girişimciliği, öncü olmayı, hedef odaklı olmayı, atım atmayı, kendini gerçekleştirmeyi, bireyselliği, bağımsızlığı, egoyu, azmi temsil eder. Adrenalin içeren sporlar enerjinizi dengelemeniz için faydalı olabilir.

2 – İki

2 rakamı; düalizmi, duyguları, tutkuyu, iş birliğini, ortaklığı, uyumu, bağışlamayı, diplomatik ve barışçıl olmayı, nazik ve özverili olmayı temsil der. 2 rakamı “Beslerim, büyütürüm ve doyururum.” der. Bireyselden ziyade takım sporları bu rakamı dengelemek için faydalıdır.

3 – Üç

Üç rakamı; sanatçıdır. Yaşamdan keyif ve neşe almayı, çocuk saflığını, bireyin kendini ifade edebilmesini, coşkuyu, hayal gücünü, ilhamı, kendini göstermeyi, sahnede olmayı temsil eder. Gerek hobi gerek meslek olarak sanatsal faaliyetlerde bulunmak size çok iyi gelir.

4 – Dört

Dört rakamı; sağlamlığı, kararlı, gözlemci, muhafazakâr olmayı, sabitliği, disiplini, gelenekselliği, güvenilir ve sadık olmayı, sistem ve düzeni, azim ve çalışkanlığı temsil eder. Hayata iz bırakan çalışmalar yapmak 4 rakamını dengede çalıştırmak için faydalıdır. Ayrıca sabiti, düzeni, ev konforuna düşkün olmayı gerektirdiği için pilates, yoga gibi esnemeye yönelik sporlar faydalı olur.

5 – Beş

Beş rakamı; değişimi, dönüşümü, iletişimi, seyahati, özgürlüğü, çok yönlülüğü, çok aktif bir zihni, heyecanı, motivasyonu, macerayı ve entelektüel olmayı temsil eder. Sırt çantanızın her an hazır olması size çok iyi gelir. Ayrıca yazılı ve sözlü şekilde kendinizi ifade edip iletişim kuracağınız alanlarda dengede olduğunuzu hissedebilirsiniz. Kitap kulüpleri, sosyal medya aracılığıyla iletişime geçmek size iyi gelir.

6 – Altı

Altı rakamı; estetiği, altın oranı, adaleti, sevgi, saygı ve sorumluluğu, aile sevgisini, şifacılığı, hayırsever olmayı, dürüstlüğü, empatiyi, sadeliği, spiritüelliği temsil eder. 6 rakamını dengede çalıştırmak için sorumluluklarınızın farkında olmak ve sezgilerinize güvenmek için faydalı olur.

7 – Yedi

Yedi rakamı; inancı, ezoterizmi, maneviyatı, manevi uyanışı, felsefeyi, mitolojiyi, psişik yetenekleri, zekâyı, gizemi, bilgeliği, içsel bilmeyi, uzmanlığı, akademik çalışmaları, bilgiye olan tutkuyu temsil eder. 7 rakamını dengede çalıştırmak için doğada olmak ve bilginizi artıracak eylemlerde bulunmak ve bilginizden şüphe duymamak faydalı olur.

8 – Sekiz

Sekiz rakamı; sonsuzluğu, para ve zaman yönetimini, bilinçaltını, gücü, otoriteyi, vizyoner olmayı, yöneticiliği, içindeki gücü ortaya koymayı, odaklanmayı, ticari odaklanmayı, kitlelere hitap etmeyi temsil eder. 8 rakamını dengede çalıştırmak için bilinçaltı çalışması yapmak ve içinizdeki gücü keşfedip ortaya koymanız faydalı olur.

9 – Dokuz

9 rakamı; açık görüşlü, empatik, cömert, yardımsever, paylaşımcı, kanaat önderi olmayı, ilham vermeyi, affedici ve fedakâr olmayı, şefkati, kanallaşmayı, evrensel sevgi ve kardeşliği temsil eder. 9 rakamını dengede çalıştırmak için koşulsuz sevgiyle bire ve bütüne hizmet ederek yaşamak faydalı olur.

Rakamların anlamları, hayatımızdaki önemi ve etkisi elbette birkaç cümleden çok daha fazlasıdır. 2023 yılında isminiz, soy isminiz ve doğum tarihinizden taşıdığınız size özgü bilgileri öğrenmenizi gönülden dilerim. Her bir rakam bize hediyedir ve bir öğretisi vardır. Size bahşedilen rakamların ve harflerin derinliklerini keşfetmeniz dileğiyle…

Dilek Boyraz

Profesyonel Koç – ACC, Nümerolog

Koru Coaching Magazine, 2023 Ocak sayısında yayınlandı.0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir