KORU ÖĞRENCİ AKADEMİSİ

Anasayfa > Koru Akademi > Koru Öğrenci Akademisi


“Kapitalistler arasındaki rekabetle birleşen kâr güdüsü, sermayenin toplanmasında ve kullanılmasında dengesizliğe yol açar; bunun sonucu da tehlikeli ekonomik çöküşlerdir. Sınırsız rekabet inanılmaz bir emek israfına ve daha önce söz ettiğim gibi insanların toplum bilincinin felce uğramasına yol açar. İnsanların bu şekilde felce uğratılmasını kapitalizmin en kötü yönü olarak kabul ediyorum. Bütün eğitim sistemimiz bu kötülüğün acısını çekiyor. Öğrenciye, abartılmış bir rekabet hissi aşılanıyor ve açgözlü bir başarı tavrı mesleki geleceğine hazırlık olarak görülüyor.”

Albert Eistein

Albert Einstein’ın 1949 yılının Mayıs ayında, Monthly Review dergisinin başlangıçı için yazdığı Neden Sosyalizm? başlıklı makalesinden

Koru Öğrenci Akademisi’ne hoş geldiniz.

Albert Einstein 1949 yılında kaleme aldığı bir yazısında şöyle diyor; “Öğrenciye, abartılmış bir rekabet hissi aşılanıyor ve açgözlü bir başarı tavrı mesleki geleceğine hazırlık olarak görülüyor.” Öyle anlaşılıyor ki, 1949 yılından beri öğrencilerin lehine pek de bir şey değişmiş değil. Bilakis kapitalizmin çarkları arasında öğrencilerin bugün çok daha fazla ezildiğini söylemek mümkün. Hele ülkemizin çarpık eğitim sisteminde çocuklarımızın at yarışlarına katılıyormuşçasına sınavlara hazırlanıyor olmasını göz önünde bulundurursak durumun pek de iç açıcı olmadığını hepimiz fark edebiliriz.

Eğitim ile ilgili dertler hem öğrenciler, hem öğretmenler, hem de veliler yönünden saymakla bitmez. Onun için biz Koru Koçluk Öğrenci Akademisi ve koçluk mesleğine gönül vermiş öğretmenler olarak konuya daha insani, daha pratik ve uygulanabilir bir bakış açısıyla bakıyoruz.

Çocuğun başarısını sadece akademik başarıyla ölçmek bize göre çocuğa yapılabilecek en büyük haksızlıktır ve aynı zamanda çocuğun özgüvenini ve geleceğini de karartmak anlamına gelir. Bu konuda maalesef anne babalar ve öğretmenler olarak toplumumuz yeterli bilince sahip değil. Ne yazık ki çocuğun mutluluğu, huzuru hep çok para kazanılan mesleklerde görülüyor. Halbuki mutluluk paradan, mülkten ve makamdan ziyade erdemlerde gizlidir.

Eğer bu anlattıklarımıza siz de katılıyorsanız Koru Koçluk Öğrenci Akademisi‘nde siz de yer alabilirsiniz. Öğretmen, öğrenci veya anne baba olarak ister eğitim verin, ister atölye yapın, isterse sosyal sorumluk projelerimizde görev alın, isterse faaliyetlerimizde sadece katılımcı olarak bulunun. Burada eğitime gönül vermiş herkese yer var.

Koru Koçluk Akademi’de neler yapabilirsiniz.

  • Öğrencilere, öğretmenlere, velilere ücretli veya ücretsiz eğitim, seminer ve atölyeler düzenleyebilirsiniz.
  • Okullarda alanınızla ilgili gönüllü olarak eğitim, seminer veya atölyeler düzenleyebilirsiniz.
  • Üniversite öğrenci kulüplerinde alanınızla ilgili seminerler verebilir, sunumlar yapabilirsiniz.
  • Sosyal Sorumluluk Projelerimizde görev alarak öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik programlarda yer alabilirsiniz
  • Zaman zaman sosyal medya platformlarında yaptığımız canlı yayınlarımıza katılarak kendinizi ve alanınızla ilgili hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.
  • Kitap Kulüplerimize katılarak moderatör veya katılımcı olarak yer alabilirsiniz.
  • Yazdığınız kitapları Koru Koçluk Platformlarında tanıtabilir, indirimli reklam tarifelerinden yararlanabilirsiniz.
  • Yazılarınızı ve makalelerinizi Blog Sayfamızda ya da Koru Coaching Magazine sayfamızda yayınlayabilirsiniz.
  • Öğrenci Koçluğu, Sınav Koçluğu gibi eğitimler alarak profesyonel olarak koçluk mesleğini yapabilirsiniz.
  • Hızlı Okuma, Zihin Haritaları, Hafıza Teknikleri gibi konularda eğitimler alabilirsiniz, atölyelere katılabilirsiniz.

Koru Koçluk Öğrenci Akademisi’nde eğitime gönül vermiş herkes için bir şeyler var.

Eğitimler