Hafıza Teknikleri

Hafıza teknikleri beynin gücünün farkına vararak onu en aktif şekilde kullanabilme sanatıdır.

Bazen okuduklarımızı ezberledik zannederiz ancak sınav zamanı geldiğinde bir türlü hatırlayamayız. Bazen de daha önce tanıştığımız bir kişinin yüzünü hatırlar ama ismini bir türlü çıkaramayız.

Hafızanın bir mekanizma gibi kendine has işleyiş kuralları vardır. Yani neyin akılda kaldığı neyin unutulabilir olduğu hep belirli kurallar çerçevesinde işler.

İşte hafıza teknikleri hafızanın işleyiş kurallarını çerçevesinde, akılda kalmasını istediğimiz bilgileri hafızamızın belirli noktalarına almamızı sağlar. Bilgiler böylece belleğimize gelişi güzel değil belirli bir sistematik içinde depolanır. Tıpkı bilgisayar hafızasının dosyalarla sistematize edilmesi gibi.

Hafızamızın güçlü olmasıyla kendinize olan güveniniz artar, sınavlara endişeyle değil zihnimiz açık bir şekilde gireriz. Çünkü edindiğimiz bilgiler artık karmakarışık soyut hayal edilemeyen bilgiler değil, sistematik somut olarak hayal edilebilen ve hatırlanması kolay bilgilerdir.

“Koru Koçluk” desteği ile “Hafıza Teknikleri”ni öğrenerek beyninizn potansiyelini ve hafızanızın gücünü keşfedebilirisiniz…

Randevu Alın

Sizinle yapacağımız ilk görüşme gününü belirlemek için lütfen iletişim bilgilerinizi paylaşınız.

Send message