Hasibe Sağlam

1977 Manisa Alaşehir doğumlu olan Hasibe Sağlam devlet okullarında ve özel sektörde uzun yıllar fen bilgisi öğretmenliği ve yöneticilik yapmıştır.

2008 yılından beri koçlukla tanışmış olan Hasibe Sağlam 15 yıldır koçluk alanında çeşitli eğitimler almış, kendini sürekli geliştirerek, koçluk uygulamalarının içinde yer almıştır. Gelişim Üniversitesinden Psikoloji Yüksek Lisans derecesi almıştır.

2008-2014 yılları arasında Ankara’da bir özel okulda öğretmenlere ve öğrencilere yönelik koçluk sistemini başlatmış ve koordinasyonunu yürütmüştür. 2011 ve 2014 yılları arasında ise yine aynı okulda müdür yardımcısı olarak görev yaparken koçluğun kurumsal boyutunda da deneyimler kazanmıştır.

2014 Yılında İstanbul’a taşındıktan sonra bireysel olarak koçluk faaliyetlerine devam etmiş ve 2016 yılında KORU KOÇLUK EĞİTİM VE DANIŞMANLIK firmasını kurmuştur.

Hasibe Sağlam, hazırladığı çeşitli koçluk modülleri ile İngiltere merkezli Association for Coaching (AC) ve ABD merkezli International Coaching Federation (ICF) kuruluşlarının akreditasyonlarını kazanmıştır. Halen uluslararası onaylı Sertifikalı Yaşam Koçluğu ve Eğitim Koçluğu eğitimleri vermekte, koçluk mesleğinde kariyer ve unvan yolculuğuna çıkanlara mentorlük yapmaktadır.

Yaşam Koçluğu yanında spiritüel koçluk alanında da çalışmalar yapan Hasibe Sağlam, Amerikalı Vianna Stibal’ın kurucusu olduğu THINK Enstitüsü’ne bağlı olarak Thetahealing eğitimleri de vermekte, düzenlediği atölyeler, bireysel ve toplu seanslar ile sayısız kişiye ışık olmaya devam etmektedir.

Verdiği Eğitimler

  • Eğitim ve Yaşam Koçluğu (AC Onaylı)
  • Ebeveyn Koçluğu (AC Onaylı)
  • Koçlar için NLP Teknikleri (AC Onaylı)
  • Theta Frekansında Kuantum Koçluk (AC Onaylı)
  • Thetahealing Basic DNA
  • Thetahealing Advanced DNA
  • Thetahealing Derin Kazma