İstanbul Gönüllüleri ile Sulukule Mahalle Evi Projesi

Anasayfa < Koru Koçluk Projeler > Koru Koçluk Sosyal Sorumluluk Projeleri > İstanbul Gönüllüleri ile Sulukule Mahalle Evi Projesi

Koru Koçluk İstanbul Gönüllüleri ile birlikte Sulukule Mahalle Evinde çocuklara yönelik gerçekleştirilen projede yer aldı. Proje kapsamında İstanbul Gönüllüleri ile birlikte görev alan öğrenci koçları Hasibe Sağlam ve Feray Erdaş çocuklara yönelik atölyeler düzenlediler.

Sulukule Mahalle Evi’nde 4 hafta boyunca çocuklara yönelik pilot atölyeler gerçekleştirildi. Birinci Atölye Paketi kapsamında her hafta Duygu Kumbaram, Kahramanım Kim?, Hayallerimin Dansı, Büyüyünce Ben konuları üzerine çalışmalar yapıldı.

Pilot atölyelerinin başarılı olması üzerine atölye kapsamının genişletilerek projenin diğer mahalle evlerinde de yapılmasına karar verildi. İkinci Atölye Paketinin konularının; Paylşamak Güzeldir, Arkadaşımı Anlıyorum, Sen ve Ben Çok Eğleniyoruz, Hikaye Anlatıyorum; Üçüncü Atölye Paketi konularının; Matematiği Seviyorum, Uzay Boşluğunda Bir Gezegenim, Arkadaşımı Tanıyorum (Heykel Oyunu), Ben Kimim? konularından oluşması öngörüldü. Ayrıca bundan sonraki atölyelerde görev alacak gönüllü koçlar için eğitim planlaması yapıldı.

Projeye katılmak isteyen gönüllü koçlar İstanbul Gönüllüleri platformuna ya da Koru Koçluk’a başvurabilirler.