Theta Dizim – Aile Dizimi Eğitimi

Mark Wolynn Felsefesine Göre Psikoloji Temelli Theta Frekansında Aile Dizimi Uygulama Eğitimi

Aile Dizimi Nedir?

Siystemic Constellation veya Systemic Family Constellation olarak da bilinen Aile Dizimi, ilk defa Alman Psikolog Bert Helinger tarafından ortaya atılan terapötik bir yöntemdir.

Aile Dizimi terosine göre aile bireyleri önceki nesillerin yaşamış olduğu çeşitli travmalardan etkilenebilmektedir. Önceki kuşakların yaşamış olduğu göç, sürgün, ölüm gibi ağır travmalar kuşaktan kuşağa geçmekte ve bu travmalar bireylerin hayata bakış açısını, diğer insanlarla kurduğu ilişikleri ve iletişim biçimlerini etkilemkete aynı zamanda depresyon, kaygı, saplantılı düşünceler, korkular, panik bozukluklar gibi çeşitli rahatsızlıklara da sebep olabilmektedir.

Alman Psikoterepist Bert Helinger‘in görüşleri ve uygulamları zamanla birçok psikolog ve terapist tarafından kabul görmüştür ve giderek yaygınlaşmıştır. 1950’li yıllarda Katolik bir misyoner olarak Güney Afrika’da bulunan Helinhger, 16 yıl Güney Afrika’da yaşamış üniversite eğitimini burada tamamlamıştır. Güney Afrika yıllarında yerli Zulu halkının ritüellerine katılan Helinger, Zulu dünya görüşünden önemli ölçüde etkilenmiştir.

Helinger Rahiplikten ayrılıp Almanya’ya döndükten kısa bir süre Viyana Derinlik Psikolojisi Derneği’nde psikanaliz kurslarına katılarak eğitim aldı. Münih Psikanaliz Eğitim Enstitüsü’nü de tamamlayarak derneğin üyesi olarak kabul edildi. 1973’te ABD’ye giden Helinger Eric Berne’nin Transaksiyonel Analiz teorisinden de etkilendi ve terosini geniletti. 2018 itibariyle Hellinger, 90’dan fazla kitap yayınlamıştı. ABD, Orta ve Güney Amerika, Rusya, Çin ve Japonya’da konferanslar, atölye çalışmaları ve eğitim kursları vererek uzun seyahatler yapmış 19 Eylül 2019’daki ölmüştür.

Amarikalı Psikolog Mark Volynn Helinger’in aile dizimi alanındaki çalışmalarını daha da derinleştirerek bu alandaki görüşleri ve uygulamaları ile yeni bir çığır açmıştır. Mark Volynn Pittsburgh Üniversitesi, JFK Üniversitesi, Batı Psikiyatri Enstitüsü, Kripalu, The New York Open Center, The Omega dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki hastanelerde, kliniklerde, konferanslarda, üniversitelerde ve eğitim merkezlerinde ders vermeye devam etmektedir.

Volynn’in Aile Dizimi üzerine yazdığı “Sizinle Başlamadı” adlı kitabı psikoloji alanında 2016 Gümüş Nautilus Kitap Ödülü’nü kazanmış ve 25’ten fazla dile çevrilmiştir. Depresyon, kaygı, saplantılı düşünceler, korkular, panik bozuklukları, kendine zarar verme, kronik ağrı ve kalıcı semptom ve durumlar üzerinde uzmanlaşmış olan Mark Volynn, travma terapistlerine, psikologlara, psikoterapistlere, psikiyatrlara, ruh sağlığı uzmanlarına, koçlara, danışmanlara, eğitimcilere, doktorlara ve diğer sağlık uzmanlarına eğitimler vrmeye devam etmektedir.

Theta Aile Dizimi Nedir?

Psikolojik Danışman ve Profesyonel Spiritüel Koç olan Hasibe Sağlam, uzun yıllardır devam ettirdiği ThetaHeling seanslarındaki tecrübelerini Aile Dizimi’nde de uygulayarak şaşırtıcı sonuçlara ulaşmıştır. Halen düzenli olarak Aile Dizimi uygulamalarına devam eden Hasibe Sağlam, Gelişim Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Linsansını tamamlamış ve Mark Volynn’den aldığı derslerle uygulamasının teorik alt yapısını da güçlendirmiştir.

Mark Wolynn Felsefesini temel almış bir eğitim olan “THETA DİZİM” Koru Koçluk Psikolojik Danışmanlık tarafından tasarlanmış bir eğitim olup, tüm hakları saklıdır, başkaları tarafından kopyalanamaz, çoğaltılamaz, satışa sunulamaz.

Theta Dizim / Aile Dizimi Eğitim İçeriği

  • Aile Geçmişi Soruları
  • Çekirdek Tanımlayıcılar
  • 4 Bilinçaltı Tema
  • Erken Dönem Travmaları
  • Sözlü ve Sözsüz Çekirdek Dil Kalıpları
  • Soy Ağacı
  • Sendromlar
  • İyileştirici Dil
  • Bağlanmada Kopma İçin İyileştirici Cümleler
  • Uygulama

Eğitim Süresi

Psikolojik Danışman ve Profesyonel Spiritüel Koç olan Hasibe Sağlam tarafından verilen Theta Dizim – Aile Dizimi Eğitimi toplam 10 hafta sürmektedir.

Her hafta yapılan Aile Dizimi eğitim derslerine ve Uygulamalarına katılım zorunludur.

Eğitim kayıtları alınıp Facebook kapalı grupta paylaşılacaktır, katılımcılar istedikleri zaman kayıtları tekrar edebilirler.

Sertifika : Koru Koçluk Psikolojik Danışmanlık tarafından düzenlenmiş THETA DİZİM
UYGULAYICILIK SERTİFİKASI verilecektir.

Eğitim Ücreti: 

Theta Dizim / Aile Dizimi Eğitimi toplam fiyatı 21.000 TL dir.
Ücretlerimize %20 KDV dahildir.
Ödeme Koşulları:

Taksitli Ödeme: Taksitli ödeme fiyatı 21.000 TL dir. Kayıt için 1.000 TL peşin ödeme yapıldıktan sonra kişi eğitim grubuna alınır ve geri kalan miktar 8 aylık taksitle ayda 2500 TL olarak ödenir.
Ödemeler her ayın 1-5 i arası tarihlerde yapılır.
Peşin Ödeme: Peşin ödemede %10 indirim yapılır ve toplam 18.900 TL tek seferde ödenir.


Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz iletisim@korukocluk.com adresine mesaj gönderebilir ya da 0545-250-45-08 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.