ThetaHealing Nedir?

Anasayfa Koru Akademi > Koru Spiritüel Akademi > ThetaHealing Makaleleri >ThetaHealing Nedir?

İnsanoğlu; ağzından çıkan cümlelerin, beyninde çıkan düşüncelerin bütün evreni dolaşıp, tekrar onlara geri döndüğünü bilse, çok daha dikkatli olurdu.” Albert Einstein  

Sözün büyüsüne ve düşüncenin gücüne dair her kültürde kadim atasözlerini ve bilge insanların sözlerini bulmak mümkündür. Bu kadim bilgiler bize gösteriyor ki her düşüncemiz bir enerjidir. Yaydığımız bu enerji gücüyle tüm arzularımız ve korkularımız başımıza gelebilmektedir.

Zihnimiz olumlu, olumsuz duygu arasındaki farkı bilmediği için her duyguyu gerçekleşmesini istediğimiz bir olgu olarak algılar, kabul eder ve bize bunları deneyimleyebileceğimiz benzer olayları ve kişileri getirir

ThetaHealing Tekniği pratik bir şekilde çoğu zaman farkında bile olmadığımız bilinçaltındaki derin inançlarımızı ve blokajlarımızı bulmamızı ve zihnimizi yeniden programlamamıza yardımcı olur.

“Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür… 

Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür… 

Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür… 

Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür… 

Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür… 

Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür… 

Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür…” Gandi

1995 yılında bacağında oluşan bir kanser tümörü ile karşı karşıya kalan Vianna Stibal yaptığı araştırmalar sonucunda beynin Theta frekansındayken bilinçaltına ulaşabildiğini fark etmiş ve Yüce Yaratıcı’nın gücü ile bu yolla bağlantı kurabileceğini inanarak kendi kendine düşünce egzersizleri ve meditasyonlar yoluyla yakalandığı ölümcül hastalıktan kurtulabilmiştir. Vianna Stibal bu yolla kronik ve ölümcül hastalığa yakalanmış binlerce kişinin şifalanmasına vesile olmuştur. Vianna Stibal THETAHEALING® adını verdiği bu yöntemi geliştirerek bunu, kolayca öğrenilebilen ve uygulanabilen güçlü bir teknik haline getirmiştir.

ThetaHealing sadece fiziksel rahatsızlıklar için değil psikolojik ve ruhsal sorunlar ile başa çıkmamıza da yardımcı olmaktadır. Hayatın her alanında karşımıza çıkabilecek finansal problemler, kariyer, ilişkiler, stres, özgüven, çekingenlik, yetersizlik duygusu, motivasyon, duygusal problemler, hayattan zevk alamamak, suçluluk duygusu, travmalar, bağımlılıklar, alerjiler, korkular,  kıskançlık, kaygı gibi birçok konu üzerinde ThetaHealing yöntemi uygulanabilir.

ThetaHealing tekniği belirli bir dine özgü olmayan her dinde temelini bulan Yüce Yaratıcı’ya yaklaşmak amacıyla yapılan bir meditasyon tekniği ve spiritüel bir felsefedir. ThetaHealing zihniniz, bedeniniz ve ruhunuz için sınırlayıcı inançları temizlemenize ve hayatı olumlu düşüncelerle yaşamanıza, yaptığımız her şeyde erdemler geliştirmenizi sağlayan bir eğitim yöntemidir. Meditasyon ve dua yoluyla ThetaHealing Tekniği olumlu bir yaşam tarzı oluşturmamıza yardımcı olur.

ThetaHealing tekniğinin her zaman geleneksel tıpla birlikte kullanılması önerilmektedir. ThetaHealing Var Olan Her Şeyin Yaratıcısı’nın koşulsuz sevgisine ve sonsuz rahmetine güvenerek kişinin kendi doğal sezgisini nasıl kullanacağını öğretir. ThetaHealing’in felsefesinde, sevginin saf özü aracılığıyla insanların daha iyi bir hayata ulaşmalarına yardımcı olmak için başkalarına koçluk yapma arzusu vardır. Bu teknik yoluyla zihnimizde, bedenimizde ve ruhumuzda uyumun sağlanması için Her Şeyin Yaratıcısı’ndan talepte bulunuruz.

Şifayı veren sadece ve sadece Her Şeyi Yaratıcısı Olan Allah’tır.

Hasibe Sağlam

TheteHealing Uygullayıcıısı ve Eğitmeni