ThetaHealing Uygulayıcısı ve Eğitmeni Hasibe Sağlam

Anasayfa Koru Akademi > Koru Spiritüel Akademi > ThetaHealing Makaleleri > ThetaHealing Uygulayıcısı ve Eğitmeni Hasibe Sağlam

Merhaba sevgili ThetaHealing dostları.

Ben Hasibe Sağlam. 1977 yılının Ocak ayında yemyeşil bağları ve baldan tatlı sultaniye üzümleri ile meşhur Manisa’nın Alaşehir ilçesinde doğdum. İlk, orta ve lise yıllarım güzel ilçemiz Alaşehir’de geçti. Ardından kendimi Isparta’da buldum. Süleyman Demirel Üniversitesi Biyoloji bölümünde üniversite yıllarımı geçirdim. Sonra evlilik,  sonra iş hayatı derken bir de bakmışım yıllar geçivermiş. Uzun yıllar Milli Eğitim’de, dershanelerde ve özel okullarda, öğretmenlik ve idarecilik yaptım.

Ankara’da 2008 yılında özel bir okulda idarecilik yaptığım sıralarda “öğrenci koçluğu” ile yollarım kesişti. Koçluk bilincinin öğretmenler açısından ne kadar önemli olduğunu o zaman fark ettim. Fakülte yıllarında okuduğumuz eğitim bilimlerinden ve pedagoji derslerinden çok şeyler öğrenmiş olsak da koçluk dilinin ve anlayışının çok daha geniş perspektifli bir yaklaşım olduğunu keşfettim. Böylece kişisel gelişim yolculuğum başlamış oldu.

Yaşam koçluğuna, kişisel gelişime, spiritüel gelişime dair bir sürü kursa, seminere, atölyeye, eğitime katıldım. Nihayet takvimler 2017 yılına geldiğinde Koru Koçluk adıyla kendi şirketimi kurmaya karar verdim ve ardından İngiltere merkezli AC (Association for Coaching)’den aldığım akreditasyonla uluslararası onaylı koçluk eğitimleri vermeye başladım.

Yaşam Koçluğu Eğitimleri verirken bir yandan da bireysel yaşam koçluğu seanslarına da ara vermeden devam ediyordum. Fakat yaptığım koçlukların sanki ruhsal, duygusal, spiritüel, manevi bir şeyleri eksik gibiydi. Aslında bu arada Reiki’den EFT’ye, Bio Enerjiden, Yogaya kadar birçok eğitime katılmya devam ediyordum.

Ara sıra AVM’lerdeki kitapçılara dolaşır, kişisel gelişim, psikoloji ve koçluk alanlarında yeni çıkmış kitaplar nelerdir şöyle bir göz atarım. O aralar üzerinde ThetaHealing yazan bir kitap sürekli gözümün önüne geliyordu. O güne kadar da ThetaHealing diye bir şeyi hayatımda hiç duymamıştım. Kitapçılarda dolaşırken özellikle o kitap sanki beni alsana diye kulağıma fısıldıyor, muzipçe bana göz kırpıyordu. O kitabı raftan alıp şöyle bir karıştırdım ve kitap adeta beni içine çekti. Daha önce eşimin de tavsiyesi ile Joseph Murphy’nin “Bilinçaltının Mucizesi” kitabını, Louise Hay’ın “Düşünce Gücüyle Tedavi” kitabını, yine bilinçaltı kodlarını değiştirerek aşırı derecedeki kilolarını veren Jon Gabriel’in “Gabriel Metodu” adlı kitabını da okumuştum. Fakat Vianna Stibal’ın öz yaşam hikâyesinden kesitler sunduğu “ThetaHealing, Sıra Dışı Bir Enerji Yaklaşımına Giriş” kitabı bende çok daha farklı duygular uyandırdı.

Ardından ThetaHealing nedir ne değildir İnternette araştırmaya başladım. Bu araştırmalarım sonunda sevgili hocam Sühan Akgün ile tanıştım ve ilk ThetaHealing derslerini onun elinden almış oldum. ThetaHealing’de derinleştikçe hislerimin daha da güçlendiğini, seanslarımda karşımda oturan danışanlarımın bilinçaltlarındaki verilere kolayca ulaştığımı fark ediyordum.

2020 yılında Vianna Stibal’ın İstanbul’a gelip eğitim vereceğini öğrenince bu tarihi fırsatı kaçırmak istemedim ve hemen Vianna Stibal’ın eğitimlerine de büyük bir heyecanla katıldım. Ve Vianna’yı bizzat dinledikçe tuttuğum yolun ne kadar da doğru bir yol olduğunu en derin duygularla bir kez daha hissetmiş oldum.

Artık yaşam koçu seanslarımda son noktayı koyabiliyordum, türlü sıkıntılarla önüme gelen insanlara daha bir güven ve inançla sorular soruyor, onların ufkunu açacak zihinsel çalışmalar yapabiliyordum.

ThetaHealing çok büyük sıkıntılarla başa çıkmaya çalıştığım bir dönemde öncelikle benim en büyük yardımcım olmuştu. ThetaHealing’den ne öğrendiğimi tek cümleyle söylememi isterseniz şunu söyleyebilirim:

Her Şeyin Yaratıcısı Olan Allah’tan dileyin ve O’na teslim olun derim.

Sevgilerimle

Hasibe Sağlam

ThetaHealing Uygulayıcısı ve Eğitmeni