Orhan Vuran

Anasayfa > Kurumsal Sayfa > Hakkımızda > Biz Kimiz? > Orhan Vuran

Merhabalar ben Orhan Vuran,

Hacettepe Üniversitesi Felsefe bölümü mezunuyum. Yüksek Lisansımı Aile ve Tüketici Bilimleri alanında yaptım.

Haziran 2015 tarihinden beri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir memur olarak, Ayten Şaban DİRİ ilkokulunda görev yapmaktayım.

Müzisyenim ve gitar çalıyorum. Timyatro isimli özel bir tiyatroda, 2 sene tiyatro oyunculuğu yaptım. Sivil toplum gönüllüsüyüm.

Hacettepe Üniversitesinde Felsefe lisans okurken, 2013-2014 döneminde Hacettepe Üniversitesi – Engelli Öğrenci Birimi – Engelli Öğrenci Komisyonunda üye olarak yer aldım. 2014-2016 dönemi, Hacettepe üniversitesi engelli öğrenci temsilciliği görevinde bulundum. Aynı şekilde 2013-2014 döneminde, Hacettepe Üniversitesi Müzik ve Oyun Deneme Topluluğunda koordinasyon üyesi olarak görev aldım. Engelli öğrenci temsilciliği yaptığım dönemin son yılı olan, 2015-2016 döneminde, Hacettepe Üniversitesi Senatosunda senato üyesi olarak görev aldım.

Felsefe lisansımı bitirip, aile ve tüketici bilimleri yüksek lisansa başladığım dönem, aynı zamanda hobi olarak, Hacettepe üniversitesinde Türk Halk Bilimi lisans programına kaydoldum. Hâlihazırda devam eden bu eğitim sürecim boyunca da, 2018-2019 döneminde, Hacettepe üniversitesi Engelsiz Hacettepe Topluluğu topluluk başkanlığı ve 2019-2020 döneminin Şubat ayına kadar başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Bu görevlerim doğrultusunda, Hacettepe Üniversitesi Sağlık, Kültür, Spor Daire Başkanlığına bağlı, topluluk işleyiş ve yönetmeliğini düzenleyen etkinlik komisyonunda üye olarak görev aldım. 2019-2021 dönemi içerisinde, Hacettepe Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimine bağlı Engelli Öğrenci Komisyonunda tekrar görev aldım. Hacettepe Üniversitesindeki öğrenim hayatım boyunca, Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Girişim ve Yatırım Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Bilim Kültür ve Sanat Topluluğu, Hacettepe Üniversitesi Müzik ve Oyun Deneme Topluluğunda gönüllü ve üye olarak görev aldım. Hâlihazırda MEC Hacettepe Topluluğunda İnsan Kaynakları Biriminde görev yapmaktayım. Eylül 2020 – Ocak 2021 tarihleri arasında Hacettepeliler Derneği Sosyal Farkındalık Kulübünde aktif olarak yer almakla birlikte, kısa dönem kulüp başkanlığı görevinde bulundum. Mart 2021 – Ağustos 2021 tarihleri arasında Görenkalpler Eğitim Derneğinde yönetici olarak görev aldım. Kısa süreli Ahbap Ankara’da gönüllü olarak yer aldım.

Kişisel ve kurumsal koç’um. Uluslararası Kahkaha Yogası lideriyim. Ağustos 2019 tarihinde koçluk ile tanıştım. İlk profesyonel yaşam koçluğu eğitimimi Beykoz Üniversitesi onaylı Artı Sertifika’dan aldım. Dinamik Misyon Akademi onaylı Kariyer Koçluğu eğitimimi aldım. İstanbul NLP Akademi tarafından, AC ve Yeditepe üniversitesi onaylı Holistik Koçluk ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini aldım. Mutluluk Kahkaha Akademisi tarafından, ICF – CCE onaylı Kurumsal Koçluk, Danışmanlık ve Mentörlük eğitimimi aldım. Yine Mutluluk Kahkaka Akademisi tarafından, Uluslararası Kahkaha Yogası Liderliği Eğitimi aldım. Ayrıca Turuva Akademi bünyesinde MEB onaylı İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık Eğitimimi aldım.

Koçluk sürecimde görev aldığım projeler:

  • Teamcoaching – Akdeniz Gençlik Derneği (AGDER) bünyesinde Kariyer Koçluğu,
  • AC- Burak Bora Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği bünyesinde yürütülen Gelecek için Koçluk
  • AC – Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde AC IEEE NEU Kariyer Koçluğu Projesi
  • Koru Koçluk bünyesinde Öğrenci Koçluğu Projesi,
  • Koru Koçluk – Bandırma 17 Mayıs Üniversitesi Sosyal Etkinlik Topluluğu bünyesinde Takım Koçluğu ve ardından Bireysel Kariyer Koçluğu Projesi,
  • Stepup Coaching Program bünyesinde Eşkoçluk Projesi.

Hâlihazırda devam eden projelerim:

  • Koru Koçluk bünyesinde Mindful Öğrenci Koçu Olmak Projesi
  • JNK – Coaching – Dumlupınar Üniversitesi IEEE öğrenci kolu bünyesinde DÜ-DEVGEL Kariyer Koçluğu Projesi,
  • AC-EASYVİT bünyesinde yürütülen Ebeveyn Koçluğu Projesi.

Verdiğim Eğitimler:

Koru Koçluk kurucusu Hasibe SAĞLAM ile koçluk ve sanatı birleştirerek oluşturduğumuz, Koçluğun Kalbindeki Sanat Terapisi Eğitimimiz, 4 haftalık bir programla gerçekleştirilmektedir.

İlk eğitim sürecimiz; Aralık2021 tarihinde gerçekleşmiş olup, önümüzdeki süreçte de eğitimlerimiz devam edecektir.

Orhan Vuran

E-posta: orhancaisler@gmail.com

Tel: 05346844499