ThetaHealing ile Bilinçaltı Temizliği

Hasibe Sağlam tarafından tarihinde yayınlandı

Bilinçaltı ve bilinçli halin bir birine en yakın olduğu zaman diliminde beyin theta frekansında çalışır. Bu uyur uyanık halde bulunduğumuz bir haldir.

Bilinçaltı temizliği düşünüldüğü gibi bilinçaltımızda kayıtlı olan tüm verilerin silinmesi anlamına gelmiyor. Böyle bir şey mümkün değil, mümkün olsaydı bile yaşamımızı devam ettirmemiz mümkün olmazdı. Bilinçaltı temizliğinden maksat bilinçaltına yerleşmiş olan bazı olumsuz inanç ve duyguların olumluları ile değiştirilmesidir. Başta hipnoz olmak üzere bu konuda kullanılabilen bir çok telkin ve meditasyon tekniği bulunmaktadır. ThetaHealing tekniği de bu meditasyon tekniklerinden en hızlı ve güvenli sonuç verebilen bir teknik olarak karşımıza çıkıyor.

Bilinçaltı denilen muamma mekanizma biz daha doğmadan önce anne karnından itibaren çevresinde olup bitenleri,  sesi, kokuyu, ışığı, her şeyi kayıt altına almaya başlar. Özellikle erken çocukluk döneminde hem beyin hem bilinçaltı mekanizması bir sünger gibi her şeyi çeker ve kaydeder. Bu bilgiler bilinçaltımızın derinliklerine kaydedildiği halde bunların farkında olmayız.  Bilinçaltı bu bilgilerin zararlı veya faydalı olduğunu bilemez, fayda ve zarar kıyaslamasını bilinçli beynimiz yapar.

Özellikle alışkanlıklar ve davranış biçimlerimiz otomatik olarak bilinçaltı tarafından kontrol edilmektedir. Günlük yaşamımızda davranışlarımızın %90 bilinçaltı kayıtlarımızın etkisi altındadır. %10 luk kısmını ise bilinçli bir şekilde yaparız. Kontrol altına alamadığımız öfke krizi, panik atak, takıntılı davranışlar, bağımlılıklar, çeşitli fobiler gibi rahatsız olduğumuz şeyler tamamen bu bilinçaltı kayıtlardan kaynaklanmaktadır.

Bilinçaltı ve bilinçli halin bir birine en yakın olduğu zaman diliminde beyin theta frekansında çalışır. Bu uyur uyanık halde bulunduğumuz bir haldir.  Bilinçaltı temizliği için bilinç ve bilinçdışı arasında yer alan bölgede yani theta frekansında olmamız gerekir. Vianna Stibal tarafından geliştirilen Theta Healing meditasyon tekniği ile beynimizi kontrollü bir şekilde theta frekansına çıkararak bilinçaltındaki olumsuz kayıtlara kolaylıkla müdahale edebiliriz.

ThetaHealing sistemini diğer meditasyon tekniklerinden ayıran temel konu şifanın Her Şeyin Yaratıcısı Olan Allah’tan geldiğine inanmaktır. Bu inançla beyin theta dalgasına çıkarılır ve orada okuma yapılır. Rahatsızlıklara ilişkin kök inançlara ulaşılmaya çalışılır. Bu yanlış kök inançlar, yeni ve faydalı inançlarla değiştirilir. Şifalanma  AN’da gerçekleşir.  

Hasibe Sağlam

ThetaHealing Uygulayıcısı ve Eğitmeni