Almina Meşin

Anasayfa > Koru Coaching Magazine > Koru Coaching Magazine Yazarlar > Almina Meşin

Diyetisyen Almina Meşin, 2021 yılında Biruni üniversitesiBeslenme ve Diyetetik” bölümünü başarıyla tamamlayıp “diyetisyen” ünvanını almış ve mesleğine adım atmıştır. Akademik hayatı boyunca bilimsel kongre, konferans, seminer ve eğitimlere katılmıştır. Yaptığı stajlar ile teorik bilgilerini pratik ile buluşturma imkanı bulan Meşin nadir hastalıklara uygun beslenme tedavilerini tecrübe etmiştir. 

Farklı bakış açıları kazanmak için, lisans eğitimi sırasında Anadolu Üniversitesi “Aşçılık” bölümüne başlamış ve başarı ile bitirmiştir. Alanında uzmanlaşmak adına 2022 Şubat ayında, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde “Psikoloji Yüksek Lisans“ eğitimine başlamıştır. Ek olarak İstanbul Üniversitesi “Çocuk Gelişimi Lisans” bölümüne devam etmektedir. 

Eğitim kariyeri dışında sağlıklı tarifler ve doğru bilgiler paylaştığı bir sosyal medya hesabı bulunmaktadır. Diyetisyen Almina Meşin’in bu mesleğe karşı olan vizyonu sağlıklı beslenmeyi, bilimin ışığında herkes için ulaşılabilir kılmak ve bir yaşam tarzı değişikliği oluşturmaktır. 

Instagram: dyt.alminamesin


Almina Meşin Koru Coaching Magazine Yazıları