Onur Önel

Anasayfa Koru Coaching Magazine > Koru Coaching Magazine Yazarlar > Onur Önel

1981 Ankara doğumludur. Evli ve bir çocuk babasıdır. Endüstri Mühendisidir. 17 yıllık özel sektör deneyimin yaklaşık 10 yıllık kısmında Koç Holding Grup Şirketleri ve LC Waikiki firmasında “Uzman” ve “Yönetici” unvanları ile çalışmıştır. 7 yılını ise daha küçük ölçekli aile şirketlerinde geçirmiştir.

İş ve Yönetim kategorisinde çok satan ve kısa sürede 3. baskıya giren “Birisi Patrona Gerçeği Söylesin” kitabının yazarıdır. Aynı zamanda Kurumsal Eğitmen ve Linkedin Canlı Yayın Yetkisine sahip içerik üreticisidir.

Endüstri Mühendisliği perspektifi ve üstlendiği çoklu görevler neticesinde; Üretim, Verimlilik, Tedarik Zinciri, Yönetim ve Organizasyon, İnsan Kaynakları ve Stratejik Planlama alanlarında deneyimler edinmiştir. Özel sektördeki deneyimleri esnasında büyük ölçekli firmalarla daha küçük ölçekli aile şirketleri arasındaki farkları gözlemlemiştir. Yapılan teknik & yönetimsel hataları ve aynı zamanda kurumsal olmayan yönetim şekillerinin firmalara bariyer olarak nasıl zarar verdiklerini ortaya koymaktadır.