Psikoloji V. Koçluk

Hasibe Sağlam tarafından tarihinde yayınlandı

Dijital versiyon için tıklayabilrsiniz

Psikoloji V. Koçluk

Merhaba Sevgili Dostlar,

Psikoloji Bilimi ve Koçluk Uygulamaları arasındaki benzerlikler ve farklılıklar giderek daha da belirginleşiyor. Bu arada koçluk uygulamaları ile ilgili farkındalık ülkemizde daha da yaygınlaşırken biz de mesleki gelişimizi de hız kesmeden devam ediyoruz.

Bu sayımızda biz de koçluk mesleğinin ve uygulamalarının psikoloji ile arasındaki benzerliklere ve farklılıklara odaklandık. Biribirinen değerli yazarlarımız koçluğu ve psikoloji bilimini çok farklı yönleri ile ele aldılar.

Koru Coaching Magazine’e yazıları ile değer katan Profesyonel Koç Nurhayat Kayar hocamız bizlere Koçluk ve Psikoloji arasında beyin fırtınaları yapmaya davet ederken Profesyonel Koç ve Numerolog Nurcan Bekiş koçluk ve psikolojinin hangi noktalara odaklandığını anlattı. Yine Profesyonel Koç sevgili Leyla Yıldırım da “İki Yol; Bir Hedef” yazısı ile koçluk seansı ve psikoterapi arasındaki farklılıkları örneklerle anlatarak bizleri aydınlattı. Sevgili Yonca Türker hocamız da “MYK Belgeli Koç Olmak” yazısı ile Profesyonel Koç olmak için ne gibi sertifikalara sahip olmamız gerektiğini işaret etti ve koçluk mesleğinde uluslarası kuruluşların rolunü ele aldı. Kurumsal Koçluk yazıları ile dergimize değer katan sevgili Pelin Özkuzey bu sayıda bizlere kurumlarda Koçluk İkliminden bahsetti. Profesyonel Koç Özlem Aktaş hocamız da hoş bir hikayeyle Koçluğa Dair yazısını bizlerle paylaştı.

Yazıları ve görüşleri ile dergimize değer katan tüm koçlarımıza teşekkür ediyor bu güzel bahar aylarında hepinize sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.

Keyifli okumalar.

Hasibe Sağlam

Koru Coaching Magazine

Genel Yayın Yönetmeni


Bu sayıda neler var?0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir